16 במרץ 2019

בעונת החורף לא תראו כמעט אנשים על גדות מי הכנרת. זה כמובן הקור שמדיר את המבקרים מן האדם, אך רבים מהם בוחרים לצאת לטייל בהרי הגליל והגולן המתכסים בעונה זו במרבדים ירוקים, פרחוניים, ובין מערכות גשומות במיוחד, גם בסמיכה לבנה.
סוויטות בקצה הכנרת, הממומקמות בישוב כורזים שבגליל העליון, הן נקודת יציאה נהדרת לטיולים קצרים וארוכים יותר, אותם ניתן לעשות ברכב, כזוג או בחברת המשפחה כולה.
במיוחד לכבוד החורף, הנה כמה טיולים באזור סובב כנרת, שיעשו לכם חשק לצאת מהפוך:

טיול אופניים בכפר הסורי “פיק”

בעלייה לרמת הגולן נמצא עין אפיק, השוכן לפתחו של קיבוץ אפיק. פעם היה שם כפר סורי גדול, שנזנח בשנת 1967 על-ידי תושביו, אך המקום עתיק אף יותר.
על- פי הסברה, שכן במקום יישוב יהודי עתיק בתקופה בית שני. הוכחה לכך היא עמוד ומשקוף מבית כנסת קדום.
על המשקוף חרוטים סמלי מנורת בית המקדש ושופר, ואילו על העמוד חרוטה הכתובת: “אנא יהודה חזאנה”. פירושה של הכתובת: אני יהודה החזן. מסביב לקיבוץ אפיק יש שביל מעגלי, המוביל לנקודת תצפית יפה על הכנרת.

טיול סוסים על נוף הכנרת

חוות הסוסים ורד הגליל עורכת טיולים מסוגים שונים – החל ברכיבה לילדים על סוסי פוני בתוך החווה, וכלה בטיולי בוננזה אתגריים. המלצה שלנו: נסו לגוון! לאורך הכביש המערבי של הכנרת נמצאת מצודת חוקוק.
המקום יפה ויש בו גם מרכז חינוכי המעביר למבקרים את חווית ראשית ההתיישבות דרך הממצאים הרבים מהתקופות השונות – החל מהתקופה הפרה-היסטורית וכלה בימי מרד בר כוכבא. לאחר מכן, אפשר להמשיך ולרכוב לאורך חופי הכנרת.

צופן דה וינצ’י במגדל

ספרו של דן בראון “צופן דה וינצ’י” עורר סערה בעולם, וכשיצא לאור שלח אלפי קוראים סקרנים בעקבות המסלול שעשו גיבוריו בפתרון חידות הצופן.
המושבה מגדל, אשר בקרבת הכנרת, מצית את דמיונם של המטיילים העוברים באזור, אך עוד לפני כן שהו במקום גיבורים אמתיים אחרים: יוסף טרומפלדור, מנחם שינקין, צבי ש”ץ, וא.ד. גורדון.
מגדל היוותה תחנת מעבר בראשית ההתיישבות הציונית בארץ ישראל, שכן במקום פעלה חווה חקלאית אשר בה הוכשרו לא מעט מהמתיישבים היהודיים בארץ.
בפעם הבאה שאתם חושבים להישאר בבית, חשבו שנית. יש לנו ארץ נהדרת אז בואו לתור בה. אנחנו, בקצה הכנרת, שבמושב כורזים, ממתינים לכם עם סוויטות מפנקות במיוחד ותצפית על נוף הכנרת.