7 בנובמבר 2019

היא אמנם די קטנה, אבל הכנרת יכולה לספק רקע לאין ספור טיולים וסיורים מרתקים: סיפורי חלוצים והתיישבות, עולם החי והצומח, ארכיאולוגיה, צלבנות, מצב המים, יהדות וגם נצרות.
לא צריך להיות נוצרי כדי ליהנות מהתרבות, מהנופים ומהסיפורים שלכנסיות יש להציע,
טעימה קטנה מן הרוגע והשלווה יכולה לרומם ולמלא את הנפש לכל אדם באשר דתו.

ברוכים הבאים ל”דומוס גלילאה”, ובעברית “בית הגליל”.
הכנסייה המופלאה שוכנת בכיפתו של הר האושר אל מול ימת הכנרת התכולה ורכס הרי גולן הנשגבים אל על.
בברית החדשה מסופר לא פעם על הגליל כולו כמקום חייו והתרחשות נסיו של ישו, וככזה גם הר האושר, שנחשב לאחד המקומות החשובים לנצרות שבו נשא ישו את “דרשת ההר” המפורסמת.
הכנסייה, אשר נחנכה עם ביקורו של האפיפיור בשנת 2000 משמשת להכשרת פרחי כמורה שנשלחים מידי שנה מכל רחבי העולם להשתלמות, וכמקור להעמקת הקשר בין היהדות לנצרות.
הכנסייה עצמה בנויה משלשה מפלסים. במפלס העליון נמצא מרכז ההתכנסויות (האודיטוריום), אולם ענק מימדים שקירותיו שקופים והיושבים בתוכו משקיפים אל הקשת הקדושה, ספרייה המשלבת ספרי דת נוצרים ויהודיים, כנסייה ובית כנסת. שני המפלסים התחתונים משמשים למגורי פרחי הכמורה הלומדים במקום ולצליינים השוהים בו.

ניתן לקיים סיור מודרך בלבד על ידי אחד מפרחי הכמורה.

הכנרת היא מקום אידיאלי לחופשה מושלמת – חופים רחצה מוסדרים, פעילויות ספורט מים, טיולי אופניים, סוסים וכרכרות, מסלולי הליכה ומסלולים רכובים, תצפיות מרהיבות ומסעדות. בביקורכם הבא בכנרת וסביבתה אל תוורתרו על סיור בכנסיית דומוס גליליאה, זו בהחלט חוויה תרבותית יוצאת דופן.

איך מגיעיםעל כביש 90 פונים מזרחה בצומת כורזים, חולפים על פני חוות ורד הגליל, הכנסייה נמצאת לאחר כ- 200 מטר מימין.

שעות ביקור: פתוח כל השבוע למעט ימי ראשון, בשעות 12:30-9:00, 16:30-15:00. סיורים מודרכים ללא תשלום, טלפון לתיאום: 04-6809100.